Tel: (29) 766 90 12

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Działania prozdrowotne i profilaktyczne

W dniach 1-12 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Różanie zrealizowane zostały zadania związane z działaniami zaplanowanymi w ramach profilaktyki uzależnień i promocji zdrowego stylu życia. W tym roku działania te obejmowały kampanię informacyjną dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniom klas VI i VII zostały zaprezentowane prezentacje multimedialne o tematyce zakażeń HIV i chorobie AIDS, prelekcje i pogadanki, otrzymali też materiały informacyjne w tym zakresie, aby mogli przygotować się do konkursu wiedzy o HIV i AIDS oraz o zdrowym stylu życia. Nauczyciele i rodzice uczniów w kampanii informacyjnej na terenie szkoły mogli zapoznać się z materiałami tematycznymi (ulotki, informatory, broszury).

Forma działań dostosowywana jest do odbiorców, aby jak najbardziej zainteresować uczniów tą trudną i ważną tematyką. Zadania te zalecane są szkole corocznie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Makowie Mazowieckim z okazji 1 grudnia Światowego Dnia Walki z AIDS i Jedności z Osobami Zakażonymi HIV. Ich realizację koordynuje pedagog szkolny. Poza tym są one również planowane w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły, jak również w programowych działaniach profilaktycznych  gminy.

Zwieńczeniem tegorocznych działań były konkursy wiedzy dla uczniów. W dniu 12 grudnia 2017 r. szóstoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy ogólnej o zdrowym stylu życia, a uczniowie klas VII o HIV i AIDS. Nagrody zostały sfinansowane z funduszu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Różanie. Dyplomy i nagrody zostały wręczone laureatom podczas okolicznościowego apelu. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu uczniów klas VI:

• Julia Załęska  VI b
  • Patrycja Jankowska   VI a

• Jakub Złotkowski  VI b
  • Patrycja Trojecka  VI a

• Smułkowska Klaudia  VI c
  • Aleksandra Kapraszewska  VI c
  • Patrycja Górka VI a
  • Artur Klusek VI b

Wyniki konkursu uczniów klas VII:

• Julia Łuczyńska VII c
  • Michalina Ogonowska VII a