Październik miesiącem bibliotek szkolnych - X 2013

PAŹDZIERNIK  MIESIĄCEM  BIBLIOTEK  SZKOLNYCH

Z tej okazji w bibliotece szkolnej PSP w Różanie przygotowano różne konkursy i spotkania czytelnicze. Wszystkie przygotowała

p. Elżbieta Fedor, nauczyciel – bibliotekarz naszej szkoły.

Konkurs pod  hasłem „Musisz przeczytać tę książkę” skierowano do wszystkich uczniów PSP w Różanie. Należało zareklamować książkę wartą przeczytania oraz zachęcić innych do sięgnięcia po nią. Forma pracy była dowolna (np. recenzja, prezentacja, plakat, inna dowolna praca plastyczna, prezentacja Pawer Point).

Nagrody otrzymali:

w kategorii klas I - III:

I miejsce -     Weronika Olbryś i Marlena Kruszewska   kl. IIIb

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Amelia Banaszek  kl. Vb

II miejsce – Bartosz Majkowski   kl. Vb

III miejsce – Oliwia Otłowska    kl. Va

„Mistrz pięknego czytania”

Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pięknego, wyrazistego czytania, czytania ze zrozumieniem i poprawną dykcją.  Po dwóch etapach konkursu wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „mistrza pięknego czytania” zdobyła Aleksandra Książak z kl. Vc.

Tytuły „wicemistrzów” otrzymali:

Paulina Gutowska, kl. Va

Julita Olszewik, kl. Vb

Julia Mroczkowska, kl. Vc

Karolina Krukowska, kl. IVb

Mikołaj Warsztocki, kl. IVb

********************************************************************************************************************************

Uczniowie klas I-III rywalizowali o miano „najlepszego czytelnika”.

Nagrody i dyplomy otrzymali:

I miejsce  -    Aleksandra Jankowska, kl. IIIc  i   Kinga Gołębiewska, kl. IIc

II miejsce  -   Kamil Białobrzewski, kl. IIIc     i    Patryk  Łuczyński, kl. IIIb

III  miejsce -  Magdalena Jóźwik, kl. IIIa

CAŁOROCZNE AKCJE  CZYTELNICZE

„Przerwa z książką” – uczniowie mają możliwość przeczytania lub wysłuchania fragmentów baśni, wyciszenia się, zrelaksowania i poruszenia wyobraźni.

Czasopisma uczą i bawią – wspólne czytanie czasopism :„Świerszczyk”, „Ola i Jaś”, „Victor Junior”; rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, zagadek.

Głośne czytanie lektur – zapoznawanie się z treścią lektury, kształcenie umiejętności głośnego czytania oraz uważnego słuchania.