Pasowanie na ucznia - X 2014

Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Różanie już są pełnoprawnymi uczniami. 24 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Uczniowie przygotowali część artystyczną pod czujnym okiem p. Aliny Godlewskiej, p. Anny Chylińskiej i p. Elżbiety Skarżyńskiej. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki przedstawiające ich pierwsze dni w szkole. Następnie złożyli tekst ślubowania, w którym obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez Pana Dyrektora, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.